Draailier begonners t/m halfgevorderd – Lies Sommer & Joop Aalbers

Lies Sommer & Joop Aalbers geven een workshop voor de spelers die voorbij het “begonners” niveau zijn. Ze zitten tussen het niveau van een beginnende speler en halfgevorderden in. Lies gaat verder met de verdieping van de basis en de verdieping in verschillende technieken en slagen. Op de kaart staan warming-up, frasering, dissociatie, samenspel en al wat verder ter tafel komt.
Niveau-eisen
Deelnemers hebben al enige ervaring met de draailier. Ze namen bijvoorbeeld afgelopen seizoen deel aan de zaterdagcursus voor beginnende spelers of volgden bijvoorbeeld al wat lessen of workshops. Deelnemers spelen minimaal ongeveer een jaar gemotiveerd en intensief. Deelnemers zijn daarnaast ook bereid thuis voldoende tijd in het instrument te steken om de lesstof voor de volgende les voor te bereiden. Zij beheersen de tweeslag. Ze zitten tussen het niveau van een beginnende speler en halfgevorderden in. Bij twijfel kan er overlegd worden over het niveau.
Deelnemersinformatie
Maximum aantal deelnemers: 10

Over Joop Aalbers
De afgelopen jaren gaf Joop les aan zowel beginners als gevorderden en een cursusserie over draailier onderhoud. Daar komen zijn jarenlange ervaringen goed van pas omdat het voor velen nog vaak moeilijk is om hun instrument optimaal te laten klinken. Joop’s voorkeur in repertoire gaat uit naar stevige Franse folk met uitstappen naar Balkan en Klezmer. Hij speelt verschillende instrumenten maar de laatste 20 jaar legde Joop zich volledig toe op de draailier. Want: “de mogelijkheden voor samenspel zijn onuitputtelijk en je ook alleen fantastisch kunt experimenteren met klanken, ritmes en melodieën”.
Over Lies Sommer

Lies reist stad en land reist ze af om te mogen spelen en dansen. Ze speelt in diverse groepen, variërend van Middeleeuws tot balfolk tot rock en metal en ze geeft regelmatig dans- en muziekworkshops. Lies begon op tienjarige leeftijd met harpspelen, maar kreeg de smaak pas echt te pakken toen ze voor haar studie Keltisch in Ierland terecht kwam, en daar de folkharp en folkmuziek ontdekte. Het balfolkdansen leerde ze van oude, grijze dametjes op de markt in Bretagne en later op diverse folkfestivals in Frankrijk. Naast draailier speelt ze ook harp en schalmei.
Lies speelt in Kelten Zonder Grenzen (balfolk), Ball Noir (balfolk/metal) en Datura (middeleeuwse muziek)
Luister op youtube
• Kelten Zonder Grenzen – Starry Night
• Kelten Zonder Grenzen – Baby Steps
• Kelten Zonder Grenzen – O’Carolan’s Dream
• Ball Noir – Winter is Comming
• Ball Noir – The Other
• Ball Noir – Bitter Dreams
• Datura – Bachuss the Movie
• Datura – Zou een meisje gaan om wijn
